İzmirli yurttaşlardan Başkan Tugay’a “ekmek” teşekkürü

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın göreve gelir gelmez aldığı ilk kararın ardından İzmirliler, Halk Ekmek büfelerinden ekmeği 7 TL yerine 5 TL’den aldı.

Günün ilk saatlerinde büfeye giderek ekmeğin fiyatındaki düşüşü şaşkınlıkla karşılayan yurttaşlar Başkan Tugay’a sözünü tuttuğu için teşekkür etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın seçim sürecinde İzmirlilere müjdesini verdiği Halk Ekmek’te indirim vaadi uygulanmaya başladı. Başkan Dr. Cemil Tugay’ın bayram tatili sonrasındaki ilk talimatının ardından, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 93 Halk Ekmek büfesinde 210 gram beyaz ve kepekli ekmek 5 TL’den satışa sunuldu. Günün ilk saatlerinde Halk Ekmek büfesine giden yurttaşlar, geçen ay fiyatı 7 TL’ye yükselen ekmeği 5 TL olarak görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi. Sağlıklı, ucuz ve lezzetli ekmeğe akın eden İzmirliler, Halk Ekmek büfesinden yüzleri gülerek ayrıldı.

“Başkanımıza çok teşekkür ederiz”

Bornova Doğanlar Mahalle Muhtarı Eyüp Kocatepe, “Başkanımıza yeni görevi hayırlı uğurlu olsun. Çok güzel bir uygulama. Vatandaşa sözünü yerine getirdi. Çok olumlu tepkiler aldık. Bölgemiz, gelir seviyesi düşük bir bölge. O yüzden böyle uygulamalar vatandaşın cebine dokunuyor. Ekonomik şartlar ortada. Başkanımıza çok teşekkür ederiz. Birlikte çok güzel işler yapacağız” dedi.

“Vatandaş rahat rahat ekmek yesin”

Halk Ekmek büfelerinde ekmeğini 5 TL’den alan yurttaşlar ise görüşlerini şu sözlerle aktardı:

Yadullah Atabey: “Çok teşekkür ediyoruz; çok iyi oldu. Vatandaş en azından rahat rahat ekmeğini yesin. Çok pahalıydı ekmek. Şu anda bile her yerde 10 lira satılıyor. Hemen hemen her gün gelip ekmeğimizi buradan alıyoruz. Allah razı olsun.”

“Cemil Başkan’a sözünü tuttuğu için teşekkür ederiz”

Refika Öztürk: “Halk Ekmek burada açılmadan önce Ümit Mahallesi’ne gidip alıyordum. Buraya açıldıktan sonra daha da memnun olduk. Çok mutluyuz. Herkes geliyor. Gelmeyen insanımız yok. Cemil Başkan’a da sözünü tuttuğu için çok teşekkür ederiz.”

“Bakkalda 9 lira burada 5 lira”

Ramazan Gelen: “Çok memnunum, çok güzel bir proje. Cemil Başkan sözünü tuttu, çok teşekkür ederiz. Ayrıca buradaki ekmekler çok hijyenik. Her zaman bu ekmeği tüketiyoruz. El değmeden üretiliyor. Fiyatı da çok güzel, bakkalda 9 lira burada 5 lira.”

“Allah razı olsun”

Sabriye Özgür: “Çok güzel oldu. Durumu olan var, olmayan var. Ben bu ekmeği sevdiğim için geliyorum. Memnunuz. Allah razı olsun, çok teşekkür ederiz.”

“Bizim için büyük bir nimet”
Fevzi Şaşmaz: “Cemil Başkan’a çok çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Ben her daim kullanıyorum. Bizim için büyük bir nimet.”

“Çok iyi oldu”

Selahattin Tufan: “Ekmeğin 5 liraya düşmesi çok iyi oldu. Buranın halkı zaten gariban. Devamlı Halk Ekmek’ten alıyoruz. Ben şeker hastasıyım, ekmeğin tadından da tuzundan da çok memnunum.”

“Hem fiyatı çok iyi hem lezzetli”

Seyhan Yıldırım: “Ekmeği çok beğenerek yiyoruz. 5 lira olması çok iyi oldu. Kayınvalidem de buradan başka ekmek yemiyor. Çocuğuma da bu ekmeği koyuyorum. Hem lezzeti güzel, hem tadı tuzu güzel, hem de fiyatı çok iyi. İnşallah bundan sonra da böyle devam eder.”

“CHP belediyesini çok seviyorum”

Gülizar Bayık: “Fakiri var, fukarası var, kirasını ödeyemeyen insan var. Çok mağdur insanlar var. Ekmeğin 5 lira olması çok iyi bir şey. Ekmeğin dışında ben CHP belediyesini çok seviyorum. Zaten yapacağını yapıyor.”

“Ekmekteki düşüşü her şeyde istiyoruz”

Ayşe Akgün: “Biz Halk Ekmek’ten memnunuz. Bugün 7’den 5 liraya düştüğünü gördüm. Ekmekteki fiyat düşüşünü her şeyde bekliyoruz. İnsanlar şu an alışveriş yapamıyor. Alanlar da mecburiyetten alıyor. Hasta olmayayım diye alıyor. Çünkü hastanelerden de randevu alamıyor.”

Günde 120 bin ekmek İzmirli yurttaşların sofrasında

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Grand Plaza Gıda Turizm A.Ş. şirketine bağlı Halk Ekmek Fabrikası, Türkiye’nin zorlu ekonomik şartlarında halka ucuz ve sağlıklı ekmek sunuyor. Her gün el değmeden üretilen 120 bin ekmek, 93 Halk Ekmek büfesi aracılığıyla yurttaşların sofralarına ulaştırılıyor. Artan girdi maliyetlerine karşın İzmir Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek büfelerinde 210 gram beyaz ve kepekli ekmek 5 TL’den, 450 gramlık tam buğdaylı ve çavdarlı ekmek 18 TL’den, 450 gramlık glütensiz ekmek 25 TL’den, 90 gramlık 5’erli paketli hamburger ekmeği 25 TL’den, 1000 gramlık karakılçık ekmeği ise 50 TL’den satışa sunuluyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x