İstanbul’da “Mahzen-34” operasyonu; Sezai Gülmez ve adamları yakalandı

T24 Haber Merkezi

İstanbul’da düzenlenen “Mahzen-34” operasyonunda elebaşılığını Sezai Gülmez’in yaptığı organize suç örgütü çökertildi. Operasyonda, Gülmez’in de aralarında bulunduğu 9 şüpheli gözaltına alındı. 

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce yapılan çalışmalar sonucu, elebaşılığını Sezai Gülmez’in yaptığı organize suç örgütü üyesi şüphelilerin, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, kasten adam öldürmeye teşebbüs, işyerlerine yönelik çok sayıda molotof kokteyli ve silahlı saldırı, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, 6136 sayılı kanuna muhalefet, tehdit ve mala zarar verme suçlarını işledikleri tespit edildi. Örgüte yönelik yapılan operasyonda, Gülmez de dahil 9 kişi gözaltına alınırken, 3 adet ruhsatsız tabanca ile çok sayıda şarjör ve fişeğe de el konuldu.

Operasyonla ilgili bilgileri sosyal medya hesabından paylaşan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim edeceğiz. Şafak sökerken de gün batarken de operasyonlarımız devam edecek” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x