Fatih Terim’den Hollanda Maçı Sonrası Flaş Açıklama

Türkiye, Euro 2024 karşılaşmasında Hollanda’ya karşı nefes kesen mücadelede 2-1 yenilerek turnuvaya çeyrek finalde veda etti. Mağlubiyetin faturası ise Türk futbolseverler ve futbol yorumcuları tarafından A Milli Futbol Takımı’nın teknik direktörü Vincenzo Montella’ya kesildi.

İlk 11 tercihi ve oyuncu değişikliklerinden dolayı eleştiri oklarının hedefi olan Montella’ya bir eleştiride A Milli Futbol Takımımızın eski teknik direktörü Fatih Terim’den geldi.

Türk futbolunun efsane ismi Fatih Terim, dün akşam yaşanan Hollanda mağlubiyetinden sonra ilk kez konuştu. Terim, Montella’nın dün akşamki tercihlerinin hatalı olduğunu belirterek, Türkiye’nin önde olduğu dakikalarda geriye yaslanmasına tepki gösterdi.

Fatih Terim mağlubiyete ilişkin yaptığı açıklamada, “İkinci yarı Hollanda tempoyu artırıp bireysel oyuncuları da devreye sokunca daha etkili oldular. Biz maalesef ikinci yarının başında geriye çok yaslandık. Pas yapmayı unuttuk. Böyle bir anda Hollanda baskısından kurtulamazsınız. İkinci yarı geriye düşene kadar hiçbir tehlikemiz olmadı. Kalemizde çok fazla tehlike gördük. Çok ağır gelen, ağır pas yapan Hollanda karşısında dursanız bile yeterken maalesef geriye düştük” diye konuştu.

Hollanda hakkında da değerlendirmelerde bulunan Terim, “Turnuvada kazanacaksan bir maçı en rahat kazanacağımız maç buydu. Sadece savunma yaparak kazanamazsınız. Kazanırsınız ama başarılı olamazsınız. Takımımızın çok önemli bir ofansif gücü var. Bizim için çok yazık oldu. Türkiye, bu maçı kaybederek yarı finali değil finali kaybetti. Hollanda’yı biz bir kez daha böyle defansta çok hata yapan, ağır oynayan, ilk yarı isabetli şutu olmayan Hollanda’yı bir daha böyle yakalayamayabiliriz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x